Prva pobeda u sezoni

Naši momci su zabeležili prvu pobedu u sezoni nad ekipom Balkana rezultatom 3:2 (2:1).

Čvrsto rešeni, da greške iz prve utakmice ispravimo već u drugoj, krenuli smo svim silama napred i počeli da ređamo šanse ispred golmana gostiju. Posle nekoliko neuspešnih akcija, nakon udarca iz ugla u 14. minut, odbrambeni igrač gostiju Jaramaz je loptom pogodio svog saigrača Perovića, od koga se lopta odbila u mrežu za rano vođstvo i uvod u nešto mirniji nastavak igre. Ipak 12 minuta kasnije, nakon slobodnog udarca gostiju, Petrović je zakasnio da se izvuče iz ofsajda, ostavivši samog Golubovića na drugoj stativi koji sprovodi loptu u mrežu za 1:1.

Ono što nas je kroz ceo pripremni period krasilo, to je karakter i borbeni duh koji ni jednog momenta ne dozvoljava našim momcima da padnu, se pokazao i danas, kada smo samo 3 minuta nakon primljenog gola, vratili vođstvo nakon fenomenalno izvedenog slobodnog udarca od strane Blagojevića, koji je poslao loptu u levi ugao tik uz stativu, ostavivši golmana gostiju nemoćnog. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a valja napomenuti da je do kraja poluvremena, Starčević promašio kolosalnu šansu, kada je iz odlične situacije poslao loptu tik pored desne stative golmana gostiju koji je već bio savladan maltene.

Drugo poluvreme je krenulo dosta sporije, naši momci se nisu zaletali, a činilo se da gosti nemaju konkretno rešenje za dominaciju koju je naš vezni red uspostavio. Ipak, još jedna stvar koju vučemo iz pripremnog perioda osim karaktera, je i to da umemo da protivniku stvorimo šansu za gol, onda kada on to ne može, a ovog puta, grešku odbrane kaznio je Taći u 61. minut, kada je loptu koja je preletela celu zadnju liniju, prihvatio na ivici kaznenog prostora i lagano sproveo u mrežu preko Ivanovića.

Ipak, opet dolazimo do najvažnije osobine naše ekipe, a to je karakter ekipe. I pored šokantnog izjednačenja, nismo pali psihološki, već smo brzo vratili dominaciju na sredini terena, a iz dominacije došao je još jedan fenomenalan pogodak, ovog puta je Desnica namestio levicu, i sjajno pogodio mrežu golmana gostiju u 71. minutu za 3:2.

Do kraja utakmice nije bilo golova, te su tri boda potpuno zasluženo ostala u Jajincima.